Chrystusa Wieczystego Kapłana

1. 28 Grudnia 12; tel. (61) 426 11 64

Zapowiedzi przedślubne

1 – 8.09.2019

W najbliższym czasie pragną zawrzeć sakramentalny związek małżeński:

Nr 33/2019

KAMIL PAWEŁ NIEWIADOMSKI, kawaler, wyznanie rzymsko-katolickie

Parafia: Chrystusa Wieczystego Kaplana, Gniezno

MONIKA ZAWADZKA, panna, wyznanie rzymsko-katolickie,

Parafia: Matki Boskiej Nieustającej Pomocy, Pobiedziska

Jeśli ktoś wiedziałby o przeszkodach do tego związku małżeńskiego, jest w sumieniu zobowiązany do poinformowania o tym proboszcza parafii.

PIELGRZYMKA NA JASNĄ GÓRĘ

PRZED NAWIEDZENIEM OBRAZU MATKI BOŻEJ

2020/2021

W związku z nawiedzeniem Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej, które rozpocznie się w naszej Archidiecezji

w przyszłym roku a w dekanatach gnieźnieńskich przeżywać będziemy je w roku 2021, jako przygotowanie do tych wydarzeń, odbędzie się Archidiecezjalna Pielgrzymka na Jasną Górę

w dniach 6-7 października 2019 r.

Z Gniezna dla gnieźnieńskich dekanatów organizujemy wspólny wyjazd autokarami.

Program Pielgrzymki:

Niedziela 6.10: Wyjazd z Gniezna godz. 13.00;

Jasna Góra:  godz. 19.00   konferencja;

godz. 21.00  Apel Jasnogórski; po Apelu czuwanie

modlitewne;

godz. 24.00  Pasterka Maryjna; po Mszy św. możliwość

czuwania do godz. 4.30.

Poniedziałek 7.10:  godz.  9.00   Droga Krzyżowa;

godz. 11.00  Msza św.;

godz. 13.00  Powrót do Gniezna.

Zapisy w Biurze Parafialnym lub Zakrystii do dnia 15 września.

Koszt pielgrzymki z noclegiem wynosi 100 zł od osoby. Wyżywienie we własnym zakresie.

W roku 2017 Parafia Chrystusa Wieczystego Kapłana w Gnieźnie świętowała jubileusz 60-lecia swego powstania. Uroczystości jubileuszowe zostały zainaugurowane Mszą św. sprawowaną w niedzielę 05 lutego o godz. 12.30 pod przewodnictwem Bpa Krzysztofa Wętkowskiego i z udziałem Kanoników Kapituły Prymasowskiej. W homilii ks. Bp nawiązując do tytułu parafii i kościoła „Chrystus Wieczysty Kapłan”, że zawiera on również w sobie zobowiązanie dla duszpasterzy i wiernych do stałej modlitwy w intencji kapłanów i o nowe powołania do służby Bożej. Charakterystycznym dziedzictwem parafii jest również i to, że od samego początku stała się ona dynamicznym ośrodkiem życia religijnego i społecznego dla Gniezna Południa i winna ona być nadal takim miejscem dostrzegając nowe wyzwania.

Od miesiąca marca br. nasza parafia udostępniła swoją nową wersję strony internetowej. Zmiana ta pozwala na dużo bardziej przejrzyste i ciekawsze zaprezentowanie informacji związanych z naszą działalnością, historią parafii, ważnych komunikatów i wielu innych aktualności. Sukcesywnie wzbogacać będziemy zasoby tego wirtualnego miejsca o nowe treści nie tylko do czytania ale również posłuchania jak i obejrzenia w postaci różnych relacji wideo.

Strona aktualnie jest jeszcze w fazie testów i uzupełnień dlatego zachęcamy do dzielenia się swoimi spostrzeżeniami, sugestiami i innymi propozycjami które pozwolą nam dostosować to miejsce tak aby służyło ono nam wszystkim jak najlepiej.

Wszelkie tego typu sprawy prosimy kierować na kontakt techniczny:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. .